Solární systémy

Solární panely
a kolektory

Fotovoltaické panely
Solární termické kolektory

Solární panely na střeše domu

Ohřev vody

Slunce je jedním z obnovitelných zdrojů energie. Sluneční kolektory využívají principu přeměny solární energie na energii tepelnou. Solární energii je možné použít pro přípravu teplé vody, pro ohřev vody nebo pro přitápění. Na trhu se nabízejí dvě varianty. Levnější ploché kolektory a dražší trubicové vakuové kolektory.

Ploché kolektory jsou levnější, ale zároveň mají i nižší účinnost než kolektory trubicové. U trubicových kolektorů je díky vrstvě vakua snížena tepelná ztráta a nesnižuje se účinnost.

Kolektory se přichycují na střechu v daném sklonu. U kolektorů na střeše je zásadní působení větru. Trubicové kolektory jsou díky necelistvé ploše a tvaru trubek, které jsou nejpříznivější při obtékání větrem, mnohem méně náchylné na působení větru a jejich kotvení nemusí být mohutné. U plochých kolektorů se kotvení musí řešit důsledně, aby se minimalizovalo riziko odtržení kolektoru.

 

Výroba elektřiny

Náklady na pořízení solárních kolektorů jsou velmi nízké a návratnost je rychlá. Pokud chcete snížit náklady na ohřev teplé vody, solární kolektory jsou pro vás tou správnou volbou.

Poradíme vám, kam solární kolektory umístit, kolik jich je pro vaši nemovitost potřeba a spočítáme přibližnou návratnost vaší investice.

 

Solární panely v terénu

Přejít nahoru
Scroll to Top