Podlahové vytápění

SYSTÉMY VHODNÉ PRO DŘEVĚNOU NÁŠLAPNOU VRSTVU

Před každou instalací podlahového vytápění připravíme a investorovi ZDARMA poskytneme projekt, který definuje důležité parametry pro správné fungování celého systému.

  • výkon na metr čtvereční
  • počet okruhů a délky smyček
  • parametr průměru trubky
  • celková výška skladby podlahy
  • výška systémové desky
  • navržené rozteče trubek

MOKRÝ SYSTÉM
Tradičním způsobem pokládky podlahového vytápění je tzv. mokrý systém. V tomto případě se systém podlahového vytápění tvořený systémovou deskou a potrubím zalije potěrem (beton / anyhdrit). Celková výška systému včetně potěru činí min 9 cm + nášlapná vrstva. Díky své celkové váze je vhodný především do novostaveb.

SUCHÝ SYSTÉM
Netradičním způsobem pokládky podlahového vytápění je tzv. suchý systém. V tomto případě je vynechán proces zalití potěrem, což ve výsledku vede ke snížení celkové výšky systému podlahového vytápění a značnému snížení celkové váhy. Suchý systém se hodí především do rekonstrukcí rodinných domů, bytů či apartmánů.

VÝBĚR NÁŠLAPNÉ VRSTVY keramika - vinyl - pvc - dřevo

 

Jednou z klíčových otázek při návrhu podlahového vytápění je výběr finální nášlapné vrstvy ještě před instalací systému. Je všeobecně známé, že z důvodu rychlého prostupu tepla je dlažba nejvhodnější variantou. Jak je to ale s dřevěnou podlahou? S nástupem nejnovějších technologií dnes umíme navrhnout a spočítat výkon podlahového vytápění i s překrytím tolik vytoužené dřevěné podlahy.

Důležitými parametry jsou součinitel tepelné vodivosti a tepelný odpor. Ve srovnání s hodnotou tepelné ztráty Vašeho objektu můžeme přesně vypočítat, jak systém podlahového vytápění navrhnout, abychom zajistili tepelný komfort po celý rok.
Pozor si dejte i na maximální povrchové teploty dřevěných podlah, které Vám sdělí Vámi vybraný dodavatel.

Scroll to Top